Zóna demokracie

Festival Zóna demokracie vznikl v roce 2017 jako reakce na aktuální společenské dění. Jeho cílem je obnova a budování zdravé občanské společnosti a posílení vztahů mezi uměním a demokracií.

Svým názvem, ale také zaměřením, volně navazuje na legendární akci naší nadace Totalitní zóna, která se konala přesně před 27 lety “pod Stalinem” na Letné. Jednalo se o několikadenní  festival nezávislé kultury, jehož součástí bylo mj. i pirátské vysílání rádia Stalin, ze kterého se později zrodilo známé Rádio 1.

Festival představuje aktuální či historická politická témata  z netradičního úhlu pohledu. V rámci přednášek a diskuzí vystupují zástupci z řad umělců, tvůrců a odborníků. Vedle diskuzních bloků probíhají divadelní a hudební vystoupení, vernisáže výstav, projekce, záznamy uměleckých performancí a rukodělné či vzdělávací workshopy.

Diváci mají možnost vidět projekty které, ať už na poli divadla nebo výtvarného umění, v posledních letech zarezonovaly ve společnosti a mohou si o nich promluvit přímo s jejich tvůrci a také s odborníky na dané téma.

Zóna demokracie probíhá jako součást Festivalu demokracie v rámci Fóra 2000.