BILANCE: PROFILY UMĚLCŮ ART_c-19


BILANCE: PROFILY UMĚLCŮ ART_c-19

Fb skupina ART_c-19

PROFILY UMĚLCŮ BILANCE

YOUTUBE ART_c-19: BILANCE

Galerie ART_c-19 vznikla před více než rokem 22. března 2020 jako reakce na „nouzový“ stav. Linhartova nadace již od počátku své existence dychtivě podporovala (především mladé a začínající) umělce. Proto se i nyní rozhodla založit tuto platformu a iniciovat vznik virtuální Galerie, kde by mohli umělci vystavovat, prezentovat svoji práci a vzájemně se v této těžké době podporovat.

Z prostoru otevřeného jako široká náruč pro všechny kreativce a umělce, jenž vinou karantény příšli o možnost plně prezentovat svoji tvorbu, se záhy stala svépomocná skupina, v níž dnes téměř 800 členů vystavilo na 628 (nejen) obrazů. Nutno podotknout, že toto číslo stále narůstá a denně přibývá až 5 nových příspěvků.

Je to velmi silná výpověď ze strany umělců – TVRDĚ PRACUJEME! kdekoli. kdykoli. za jakýchkoliv podmínek. zadarmo. za chleba. PROTOŽE JE TO EXISTENČNÍ NUTNOST. PROTOŽE UMĚNÍ A UMĚLCI KULTIVUJÍ SPOLEČNOST. Vždycky tomu tak bylo. Tím více se stává zneklidňující otázka (a odpověď na ni), zda je kultura doceňována tak, jak by si skutečně zasloužila? Dělají pro to vlivní lidé dost, aby byla? Jen vzpomeňte na ta otřesná vyjádření ze strany prezidenta ČR vůči umělcům…… Je to opravdu smutné.

Projekt BILANCE jako otevřená výzva k ART_c-19 přišel o rok později v březnu 2021 jako přirozená potřeba toto úžasné a rozsáhlé dílo zBILANCOVAT. Nyní se tedy můžete (v pravidelných intervalech???) těšit na portfolia umělců, kteří se OPEN CALLU zúčastnili, tj. poslali video se zodpovězenými otázkami ohledně tvorby v karanténě a života v pandemii. Těště se na úžasnou přehlídku talentů !

SLEDUJTE nás na facebooku (Linhartova nadace, ART_c-19 nebo Bilance Art), můžete se také přidat do FB skupiny ART_c-19 a nechávat si touto krásnou Galerií zpříjemňovat každý den…. ODEBÍRAT YouTube kanál s názvem Linhartova nadace ART_c-19 / BILANCE, kde budou postupně přibývat další videa dotyčných umělců…. a nebo sledovat jen webovky Linhartovy nadace, kde budou totožné a ucelené informace jako na Fcb….. Portfolia Vám také můžou chodit do emailu, pokud se přihlásíte k odběru Newsletteru dole na tomto webu….

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ patří ARTMAP a Culturenet za nezištnou přátelskou pomoc s propagací projektu na svých webech a prostřednictvím newsletterů.

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte se ptát na E: petr@linhartovanadace.cz koordinátorky projektu Lucie Pištěkové.

Jakákoli forma podpory, sdílení a propagace nás velmi potěší a pomůže.

DĚKUJEME, ŽE MILUJETE UMĚNÍ STEJNĚ JAKO MY. Plujeme na stejné lodi.