Rozhovor s lékařkou tibetské medicíny o koronaviru


Rozhovor s lékařkou tibetské medicíny o koronaviru

Imunitní reakce na Koronavirus

Úzkost ohledně COVID-19 se šíří rychleji než virus.
Je pochopitelné, že je těžké zůstat v klidu, když vlastně nevíme, jak na tom naše tělo je, zda je dostatečně silné na to, aby to zvládlo, jaký je jeho skutečný stav.
Lidské tělo je obýváno miliony bakterií a virů.
Většina z nich dosud nebyla vědou studována, a proto neznáme jejich jména, tvary, velikosti atd. Takže je celkem logické, že když se objeví informace o „novém“ viru nebo bakterii, neznamená to, že je to pro lidstvo opravdu nové.
Podmínky se vyvíjejí v čase a prostoru a svět postupně zkoumá jeho existenci. Koronavirus byl poprvé detekován v roce 1965. Atypická pneumonie, která se objevila v roce 2002, byla také způsobena koronavirusem, jen trochu jiného typu. Viry mutují obrovskou rychlostí a stávají se více agresivními. Za to, že agresivita virů roste a rezistence klesá, si však můžeme sami.

Jaké jsou důvody?

1. Nezodpovědný přístup k životnímu prostředí, nadměrná spotřeba a neustálá nenasytnost vede k neuvěřitelnému množství vyprodukovaného odpadu. Planeta se přímo potápí pod plasty, přičemž doba recyklace je až 500 let. Hromadně a neregulovaně odlesňujeme, což vede k vysychání vody, ke snížení množství čisté pitné vody i podzemních vod… Koneckonců všechny tyto činy jsou doprovázeny emocemi chamtivosti, závisti, hněvu a agrese. Všechny tyto skutky lidstva narušují určité „duchy země“ a vyvolávají hněv a rozhořčení, které jsou úrodnou půdou pro aktivní reprodukci a zesílení našich vnitřních virů a bakterií.

2. Nezodpovědný přístup k našemu vlastnímu zdraví, který vyplývá z nevědomosti a nepochopení toho, jak naše tělo skutečně funguje. Aby imunitní systém pracoval na 100%, je nutné udržovat jeho vnitřní teplo. Podívejme se se kolem sebe. Výživa a způsob, jakým se stravujeme a co pijeme po celý život nepřispívá k zachování vnitřního tepla, ba naopak. V zimě pijeme studenou vodu, ve velkém množství konzumujeme tropické ovoce, studené a užíváme si chutné pečivo. V teplém období si užíváme mastné kořeněné grilování, často s trochou alkoholu. V zimě chodíme kolem s nahými kotníky a nylonovými punčochami, ale se zabalenou hlavou a krkem. To je absurdní! Jak můžeme v této situaci hovořit o silné imunitě a o zdraví?

Samozřejmě je možné, že tento virus je umělý vynález vytvořený v nějaké tajné laboratoři. Avšak materiály použité k jeho vytvoření jsou stejné, ze kterých se skládají obvyklé viry – proteinové molekuly.

Nejde o to, zda byl virus nově vytvořen někým, nebo zda již existuje miliony let. Venku trávíme spoustu času a energie hledáním našich nepřátel a trávíme ještě více času a energie na to, abychom je zničili, místo toho, abychom poznávali sami sebe a učili se, jak žít v harmonii se sebou samými a se zbytkem světa. Základem silného organismu se může stát pouze klidná a harmonická mysl.
Naopak agresivita a chamtivost zničí imunitní systém, učiní jej zranitelným vůči viru a dalším bakteriím.

Pokaždé, když vytváříme a vpravujeme do těla nějaké nové typy vakcín, věříme v naši bezpečnost. Ale to není nic víc než jen iluze. Ano, na krátkou dobu a v určité situaci to bude fungovat. Obecně však nemůžeme naivně předpokládat, že se tímto způsobem v budoucnu budeme chránit.

Pokaždé, když si je nám podána vakcína, naše tělo začne pracovat rychleji a tvrději. Je to jako bít koně. Náš imunitní systém pak z nějakého důvodu napadení virem nerozpozná a nebude schopen jej zvládnout. To znamená, že by imunitní systém byl narušen a nebyl by schopen dostatečně rychle zvládnout napadení virem. Syntetická léčiva včetně interferonu pracují na principu biče.
Potřebuje náš vyčerpaný organismus další úder biče?

Náš imunitní systém dokáže dokonale rozpoznat všechny nové viry, je schopen rychle znovu vytvořit a vyprodukovat přesně právě ty specifické interferony a další imunitní buňky, které jsou potřeba, a pracovat jako nejlepší švýcarské hodinky, ale pouze tehdy, když k tomu vytváříme správné podmínky. Podmínkou je harmonický vyvážený pohyb elementů. Můžeme a měli bychom podporovat tyto správné podmínky po celý život, abychom akumulovali ty správné elementy v určitý čas a omezili jiné.

Tímto však samozřejmě nerušíme nutná preventivní opatření, jako je mytí rukou, okolí dýchacích cest, ošetření povrchů, apod.

Pokud bychom hledali sami sebe a ne vnější podmínky, nejspíše by současná situace s koronavirem prostě neexistovala.

Abych to shrnula: Nejjednodušší věc, kterou teď můžeme a musíme udělat, je vypnout televizi, sociální sítě, uklidnit naši mysl a užít si relaxaci. Koneckonců, všechno, co má začátek, má i konec. Tato situace není věčná. Čím více budeme slýchat a přemýšlet o viru, tím více stresu v sobě budeme vytvářet. Čím silnější stres v sobě máme, tím slabší je náš imunitní systém.
Kromě toho:
1. Odmítejte studené nápoje a vodu, pijte pouze horkou vodu. Bude dobré pít teplou (převařenou) vodu s kurkumou, medem a citronovou šťávou.
2. Odmítněte sladkosti, dorty atd.
3. Jezte pouze teplé jídlo.
4. Zorganizujte si dobrý denní režim a mějte dostatek spánku. Jděte brzy spát a brzy vstávejte.
5. Více se hýbejte, pravidelně cvičte.
Všechny tyto tipy budou efektivnější, pokud budete tato doporučení dodržovat na pravidelné bázi. Změny ve stravě musí být prováděny postupně během roku.
Výsledek ve formě posílení imunity pak nebude dlouho trvat!

#Tibetan #medicine #Sowa #Rigpa #health #zdraví #tibetská #medicína