KRESBA MANDAL // workshop // 31/7 // 18:00


KRESBA MANDAL // workshop // 31/7 // 18:00

Kresba mandaly a spirituální stránka této neuvěřitelné věci.

V dnešní době plné elektronického zahlcení, mediálních balastů a desinformací je digitální detox, zastavení se, potkávání se a relax nedocenitelnou záležitostí, byť jakýkoli MENTÁLNÍ KLID západního člověka bývá roven klidu 8letého novice ve východní zenové škole. Mentální klid, relax je prostě něco, co musíme rozvíjet a chránit.

Pojďte se proto „zastavit“, poslechnout si přednášku o mandale a nějakou si ručně narýsovat, nakreslit. Dnes existuje spousta editorů na výrobu mandal, ale s nimi těžko pochopíte, co vytváříte a začne vás to brzy nudit, hmotný papír a setkání s dalšími skutečnými lidmi je mnohem přínosnější.

Dva základní výchozí pojmy:
~Mandala je kruh nebo dokonce magický kruh. Ačkoli toto slovo pochází z východu, samotná mandala je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. Mandaly se vyskytují už v paleolitu.
~ Individuace (z lat. individuus nedělitelný) je psychologický pojem, který označuje vyčleňování jedince v rámci společnosti, tedy získávání vlastních individuálních charakteristik. Dle Junga, kreslení a vytváření mandal posiluje sebeuvědomění a cestu vlastní individuace.

📐Kružítka a pravítka
✏️ Tužky a 🎨 barvičky s sebou. Papírů mame dost.

Kurz povede MIŠKA ŠARMING

Vstupné : 50,-Kč

Fb událost