Setkání se sochařem Chhemetem Rigzinem z Ladaku


Setkání se sochařem Chhemetem Rigzinem z Ladaku

Kdy: Pondělí 4. března 2019 v 19 h

Kde: Tibet Open House, Školská 28, Praha 1

Zveme Vás na setkání se sochařem Chhemetem Rigzinem z Ladaku, které se bude konat v pondělí 4. března v 19 hodin v Tibet Open House.

Chhemet Rigzin je autorem sochy Buddhy na trůnu, kterou tvoří v rámci projektu Buddha 108‘, jejímž partnerem je Linhartova nadace.

Projekt vychází z požadavků a potřeb místní komunity na vytvoření místa, které pomůže s rozvojem unikátní tradiční kultury a tradic. Dalším cílem je pomoci vytvořit pracovní příležitosti a možnosti obchodu v této odlehlé oblasti. 

Dominantou stavby je socha Buddhy na trůnu, která je vysoká 33 metrů (108 stop). 

Stavba je ekologická a využívá tradiční místní zdroje a staletími vyzkoušené materiály. Hlavním partnerem projektu je Linhartova nadace, která pomáhá s financováním, plánováním, projekčním a technickým řešením projektu.

CHHEMET RIGZIN
Je jedním z předních ladackých sochařů. Je synem Shilpa Guru Nawang Tseringa, rovněž sochařského mistra. Od devíti let se se svým učitelem věnuje umění modelování. V roce 1988 byl přijat do ústředního institutu buddhistických studií, kde nabýval zkušenosti v oblasti modelování a tradičního tibetského malování pod vedením svého otce. Po ukončení studií se věnuje sochařské tvorbě, a to nejen v Ladaku, ale i v Indii a posledních pět let vede sochařské dílny v němeském Brunswicku.