Třetina vody se změní v pelyněk Tour


Třetina vody se změní v pelyněk Tour

15. 6. 2018 v 19:00
Třetina vody se změní v pelyněk Tour
koncert elektronických uskupení uchOff – Merta & Niesner – Moro´V
OPEN Letohradská 10, Praha 7 – Letná

uchOff

Projekt uchOff je jeden z projektů Davida Baránka, který ač ztrácí sluch, snaží se něco říci hudbou.
Pomocí sofistikovaných looperů vytváří smyčky a repetitivní plochy, ozvučuje  vlastnoručně vyrobené kalimby, zhudebňuje vlastní texty.
Ve spojení s hráčem na elektrickou kytaru a baskytaru Martinem Jarošem vznikly dlouhé, zvolna gradující kompozice tří skladeb. Těm je potřeba naslouchat, dát jim šanci, aby nám mohly sdělit svá poselství.

Doporučený poslech:
https://www.youtube.com/watch?v=PPpB0eN8qms 
https://soundcloud.com/davidoff-150558718 
https://www.youtube.com/watch?v=Y7Hn2pqexb0

Merta – Niesner

Tomáš Niesner i Ondřej Merta nejsou na scéně nováčky. První jmenovaný je již delší dobu aktivní na kytarové scéně (Vlněna, Unna). Kromě toho se věnuje vlastní tvorbě, ve které prozkoumává teritoria ambientu pomocí modulárního syntezátoru, kytary a field-recordings. Ondřeje Mertu někteří mohou znát z dnes již hibernujícího projektu Hugo & Zoe. V současnosti působí v psychedelickém fourth-world spolku HIC SVNT LEONES a samostatně hraje na modulární syntezátory jako OGJ, kde je jeho doménou minimalismus špinavých meditativních dronů.
Jejich společný live set, ve kterém jsou jejich základními nástroji syntezátor Buchla a kytara, bude do jisté míry kombinace jejich sólových projektů a zároveň krok novým směrem.

Doporučený poslech:
https://soundcloud.com/tomasniesner/niesner-merta-rehearsal-excerpt-october-2017  https://soundcloud.com/tomasniesner/stara-voda-live-brno-may-2017  https://soundcloud.com/o_goldberg_j/in-the-end-of-the-day-we-are-just-talking-flash

Moro´V

Syntetická podpora básníka
Kytara – Moroz
Syntetizátory bastl + basová kytara – Vítězslav Vrbka

Vstup 100,-