Slavnostní předávání certifikátů EFFE


Slavnostní předávání certifikátů EFFE

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 jsme ve venkovních prostorech Komunikačního centra Školská 28 slavnostně předávali ocenění EFFE – známky kvality pro evropské festivaly pro roky 2017 – 2018.

Certifikáty zástupcům festivalů předávali paní Petra Smolíková, náměstkyně pro řízení sekce legislativní a mezinárodních vztahů Ministerstva kultury ČR, a pan Peter Zsapka, vedoucí komunikačního oddělení Zastoupení Evropské komise v ČR.

Za odbornou porotu, která hodnotila festivaly, promluvila paní Helena Kovaříková, která ocenila práci všech českých festivalů a zdůraznila, že má Česká republika v kulturní oblasti mnoho co nabídnout. Platforma EFFE, jejíž iniciativu v ČR převzala naše nadace, je skvělou příležitostí dát o sobě vědět v širším evropském měřítku a sdílet tak český vkus, kvalitu a um interpretů i kurátorů jednotlivých festivalů.

O netradiční catering se postarala tibetská restaurace AMA a o hudební složku kapela Los Carlos.

Linhartova nadace se jako EFFE Hub za Českou republiku zúčastnila Arts Festivals Summitu ve Wiesbadenu, kde s velkou radostí symbolicky převzala ocenění pro 29 českých festivalů. Celý seznam oceněných českých festivalů najdete zde.

Více informací o označení EFFE najdete na webu www.effe.eu.